Hlavní stránka Aktuality Nove Otevření ZŠ 25.5.
Otevření ZŠ 25.5. PDF Tisk Email
Pondělí, 11 Květen 2020 09:19

Vážení rodiče,

nejpozději do 18. 5. jste povinni oznámit škole, zda Vaše dítě 25. 5. do školy nastoupí. K Vašemu snadnějšímu rozhodování Vám posílám informace, týkající se provozu školy v souvislosti s docházkou žáků, po jejím otevření. Tato opatření jsou vytvořena na základě metodického pokynu MŠMT a je možné, že se budou ještě měnit. V týdnu před otevřením školy bude na stránkách školy vyvěšen pokyn ředitele zajišťující chod školy. Jakékoliv dotazy směřujte na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , případně zavolejte na 731 104 993.

V další příloze najdete vratku, kterou vyplňte a pošlete zpět.

Děkuji

Mgr. Martin Lukeš – ředitel školy

1. Čestné prohlášení

Čestné prohlášení najdete na stránkách školy

Toto prohlášení musí donést žáci 25. 5. do školy. Bez něj nemohou být do školy přijati. Musí být podepsané zákonným zástupcem žáka.

2. Cesta do školy a ze školy

- zakrytí nosu a úst rouškou

- dodržení odstupu 2m (neplatí pro žáka + doprovod)

3. Příchod ke škole a pohyb před školou

Před školou je nutné dodržovat odstup 2m a shromáždit se ve skupinách, které budou určeny podle počtu přihlášených žáků. Předpokládáme, že skupiny budou chodit postupně. Časy upřesníme před nástupem podle složení skupin.

4. Vstup do školy

- vstup bude umožněn pouze žákům, ne doprovodu

- do společných prostor vstupují žáci s rouškou na obličeji

- každý žák musí mít minimálně 2ks roušek a sáček na uložení roušky

5. V budově školy

- ve společných prostorách (chodby, šatny, WC) používají žáci i zaměstnanci roušky

- pod dozorem pedagogických pracovníků si dezinfikují ruce

- skupina se skládá z max. 15 žáků a je neměnná do 30. 6. 2020 – kdo se tedy nedostaví 25. 5. do školy, nemůže být později do školy přijat. Pokud za skupiny vypadne, nemůže se do skupiny vrátit.

- ve třídě bude při sezení v lavicích dodržen odstup 2m. V tomto případě nemusí mít žáci roušku nasazenou. Během skupinové práce si ji nasadí.

- žák je povinen dodržovat hygienická pravidla, jejich nedodržování je důvodem k nevpuštění žáka do školy a jeho vyřazení ze skupiny

6. Podezření na možné příznaky Covid – 19

- nikdo s příznakem infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům Covid – 19 nesmí vstoupit do školy.

Příznaky: zvýšená teplota, kašel, rýma, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak infekce dýchacích cest

- pokud žák vykazuje některý z možných příznaků, bude izolován a zákonný zástupce si ho okamžitě ze školy vyzvedne, zároveň bude o této skutečnosti informována hygienická stanice

- žáci s alergií musí mít potvrzení od lékaře, které tuto skutečnost bude potvrzovat

7. Časová organizace pobytu ve škole

- ranní družina není poskytována

- vyučování (pobyt ve škole) začíná v 8,00 nebo jinak podle postupného příchodu do školy ve skupinách (7,30 – 8,10)

- dopolední „vyučování“ končí v 11,45.

- odchod na oběd bude probíhat v homogenních skupinách. Je tedy zřejmé, že čas určený ke stravování žáků bude prodloužen (11,30 – 14,00). Zájemci o odpolední činnost se vrátí zpět do školy. Činnost zde bude probíhat ve stejných skupinách až do odchodu nebo vyzvednutí zákonným zástupcem ve škole.

- družina neprobíhá. K odpoledním činnostem tedy mohou být přihlášeni žáci 1. – 5. třídy. Není tedy rozhodující, zda žák je do školní družiny zapsán. Za odpolední činnost se nebude vybírat žádný poplatek

Aktualizováno Pondělí, 11 Květen 2020 10:41