Hlavní stránka Aktuality Nove Renospond živě 10.-14.6.
Renospond živě 10.-14.6. PDF Tisk Email
Úterý, 04 Červen 2019 07:06

Škola v přírodě 1., 2. + 3. třída

Odjezd: Pondělí 10.6.2019 v 8,00 hodin od školy

Příjezd: Pátek 14.6.2019 kolem 14,30 hodiny

Telefonní číslo, které můžete využít pro případnou komunikaci – 737 407 302 (tel. číslo ŠD)

Pondělí 10.6.2019

Zdravíme ze školy v přírodě!

Cesta sem nám utekla rychle a všichni jsme byli hodní. Ubytovali jsme se v pokojíčkách malých, ale útulných.

Dopoledne jsme omrkli okolí - dětské hřiště je super :)

K obědu jsme si pochutnali na kuřecím plátku s rýží a přidávali jsme si.

Teď odpočíváme.

Odpoledne jsme vybaveni svačinkou vyrazili na výlet. Naším cílem bylo Kolumbovo vejce ve zdejších skalách.

Ušli jsme asi 6 km a trošku jsme se unavili.

Po příchodu jsme se osvěžili ve vodě a pak vyrazili na večeři ( holandský řízek s bramborovou kaší a salátem).

Ještě jsme si chvíli pohráli na vzduchu a po důkladné hygieně jdeme do hajan.

Jsme zdraví, veselí a zatím jediné klíště chytla paní učitelka:)

Tak zatím dobrou a těšíme se na zítra :*)

Úterý 11.6.2019

Vstávali jsme do krásného rána, svítilo nám sluníčko a dobrovolníci vyběhli s paní učitelkou Knoulichovou na rozcvičku a krátký běh.

Některé holčičky navštívily kadeřnický salón paní učitelky Kvašové a Štrbíkové.

Po hygieně jsme se přesunuli na snídani, kde nás čekaly švédské stoly.

Jako vždy vyhrály kuličky s mlékem nebo jogurtem, ale i šunka, sýr a med rychle mizely.

Chvilku jsme se "učili".

Dopoledne jsme si stihli prohlédnout Skalní město, někteří se již koupali a někteří lovili z nádrže kšiltovky:D

K obědu vynikající česnečka a brambor, špenát s vejci. Mňam. Teď odpočíváme.

Po velmi krátkém poledním klidu jsme se vydali na Záchrannou stanici Pasíčka.

Osudy zvířátek nás moc dojímaly.

Cesta naštěstí vedla lesem a tak jsme zvládli úmorné vedro.

Zchladili jsme se u vody. Místo večeře byl táborák, který jsme si užili. A protože se opékání protáhlo, uléháme dnes do postýlek opravdu unavení.

Na hygienu jsme nezapomněli.

Dobrou noc:*)

Středa 12.6.2019

Dobrý večer, píšeme až teď, protože jsme od rána v jednom kole.

Hned po snídani jsme vyrazili na celodenní výlety. Vyfasovali jsme kuřecí řízky, Tatranku, pití a ovoce.

Třeťáci vyrazili do Toulovcových maštalí, bohužel cestou selhala GPS navigace i orientační smysl paní učitelky.Tak trochu bloudili....:)

Paní učitelka zaimprovizovala a zvolila dva jiné cíle. Kamenné útvary Zajíc a Modlitebna - významné místní památky. Ale nakonec došli i na Toulovcovy maštale.

Skály se dětem moc líbily. Sbíraly borůvky, hrály šiškovanou a vše snědly.

Cesta zpět proběhla hladce. Po příchodu se osvěžily nanukem a šly se koupat.

První a druhá třída vyrazila do Pivnické rokle. Zde fungovala GPS i orientace paní učitelek naprosto bezchybně. Dětem se výlet moc líbil a tak se rozhodly, že výlet protáhnou o pár kilometrů. Cestou se zastavili u studánky a na chatě Polanka se osvěžili zmrzlinou a limonádou. Cesta zpátky vedla přes Betlémskou jeskyni, od které děti traverzovaly ze svahu dolů. Obdivovaly krásu řeky Novohradky, ve které se koupaly a brodily. Vyčerpaní a spokojení dorazily na chatu a hned poté skočily do vody. Přijel se na nás podívat pan ředitel, svezl Honzíka Peterku na motorce a byla s ním legrace. Koupali jsme se až do večeře. Moc nám chutnalo a přidávali jsme si :)

Teď si hrajeme, trochu se učíme a vyrábíme lapače snů:)

Těšíme se do postele, protože dnes to byl opravdu perný den.

Mrkněte se do fotogalerie.

Dobrou noc:*)

Čtvrtek 13.6.219

Dobrý den!

Dnes se děti probudily do trošku chladnějšího dne bez sluníčka, a proto se hned po dobré snídani chvilinku učily.

Před desátou děti vyrazily ven, kde je čekal překážkový závod, ve kterém běhaly, skákaly, přeskakovaly, dřepovaly, klouzaly, podlézaly a dokonce se brodily vodou.

Moc je to bavilo a těm nejlepším paní učitelky o poledním klidu napíší diplom.

O půl jedné jsme si všichni pochutnali na rajské omáčce s těstovinami.

A teď odpočíváme :)

Po odpoledním klidu děti vyrazily do lesa, kde vytvořily krásné nápisy ze šišek - podívejte se do fotogalerie.

Po příchodu na chatu se děti proměnily ve vodníky, víly, tygry, Pikachu, vojáky....a začal karneval, discotéka a přehlídka masek.

Děti si vše moc užily.

K večeři byly dukátové buchtičky a pak děti čekalo vyhlášení překážkového závodu.

Nyní se balíme a chystáme spát.

Zítra ještě děti stihnout postavit skřítkům domečky a po hned obědě vyrážíme domů.

Moc se na Vás těšíme!!! Tak na nás, prosím, čekejte před školou :)

Na shledanou :*)

Aktualizováno Čtvrtek, 13 Červen 2019 18:37