Hlavní stránka Aktuality Nove Rychlov 4. - 8.6. 2018
Rychlov 4. - 8.6. 2018 PDF Tisk Email
Úterý, 29 Květen 2018 07:00

 

Žáci, kteří se přihlásili na ŠvP (mají ji zaplacenou) jsou z obědů v ŠJ odhlášeni. Ti co nejedou a budou chybět se musí odhlásit samostatně.

 

Škola v přírodě – Pension Na Rychlově, Rychlov 18, Jilemnice 514 01

Odjezd: Pondělí 4. 6.2018 v 8,00 hodin od školy

Příjezd: Pátek 8. 6. kolem 15,15 hodiny

Telefon na ředitele: 731 104 993

 

Pondělí 4. 6. 2018

Po více než dvou hodinách jsme dojeli (bez jediné zastávky!) v pořádku na místo určení. Ubytovali jsme se a dostali oběd. K obědu jsme měli polévku a guláš s rýži.

Během obědu jsme byli poučeni o podmínkách pobytu, šli si uklidit pokoje a vymýšlet názvy pokojů.

Počasí je zatím umírněné, sice sprchlo, ale jen malinko. Po odpočinku půjdeme prozkoumat okolí.

Odpoledne jsme se vydali na první menší túru. Cestou jsme objevili spousty zastávek se zajímavými průlezkami a přírodními hrami. Došli jsme až do Benecka, překvapily nás krásné výhledy do okolí. Chvilkami to vypadalo na déšť, ale nezmokli jsme a v pořádku jsme došli zase zpátky na chatku. Prozkoumali jsme místní hřiště s kolotočem a houpačkou, nejvíce nás však zaujal malý kopeček hned u hřiště, kde jsme si pěkně vyhráli. Pak jsme pospíchali na večeři (šunkafleky) a po večeři jsme se chvíli věnovali učení, kreslení, čtení...

 

Teď už ležíme v postýlkách, špitáme si o dnešním hezkém dnu a jsme zvědaví, co nás čeká zítra.

 

Úterý 5. 6.

Usnuli jsme přiměřeně věku a prvnímu dni v jiném prostředí a probudili se do slunečného rána. K snídani jsme si mohli vzít z bufetového stolu cokoliv, na co jsme měli chuť.

Pak jsme se museli učit. Ale byla to jen chvilka. Do oběda si hrajeme venku. Páťáci si mohli nakrmit kozičky.

K obědu budeme mít hamburskou kýtu s knedlíkem.

Po poledním klidu vyrazíme na další krátkou túrku. Už se moc těšíme:-)

 

Došli jsme až do krásné vesničky Horní Štěpanice. Někteří pokračovali ještě dál, a to v čele s nejzdatnějším z nás, panem ředitelem, až na zříceninu hradu Štěpanice. Po návratu na nás čekala veliká odměna, konečně jsme se mohli vykoupat v bazénu, který nás už od začátku pobytu tady láká.

Po večeři (rizoto s červenou řepou) pro nás byla připravena soutěž Postřeháček. Soutěžili jsme v družstvech po pokojích. A jak to dopadlo?

Vyhrála hned tři družstva (bez ztráty jediného bodíku):

Damián, Dan H., Kuba M., Filip T., Péťa P.

Kája, Jáchym, Maty, Tom L.

Janička, Ela, Nikolka, Viktorka, Klárka

Na druhém místě se umístily dva pokoje:

Eliška T., Anička K., Natálka B., Nelinka

František, Leoš, Ondra K.

Na dobrou noc jsme si zazpívali pohádkové písničky a teď už odpočíváme v postýlkách.

Středa 6. 6.

Po včerejším výletu jsme spali jako miminka. Ráno nás opět probudilo sluníčko a dívalo se, jak si plníme bříška různými pochutinami. Došlo dokonce i na párek v rohlíku!

Dopoledne se zase trochu učíme a po obědu (moravský vrabec, špenát, bramborový knedlík) se vydáme směrem na Benecko. Možná se vykoupeme v jiném a lepším bazénu a doplníme zásoby v konzumu. Na chalupě totiž nic neprodávají. To nám sice moc nevadí, protože nám jídlo chutná, ale přeci jen bez brambůrků to není úplně ono:-)

Jsme zdraví a v dobré náladě a pokud se na nás chcete podívat, koukněte do fotogalerie na fotky.

Po poledním klidu jsme vyrazili do Benecka, kde jsme si doplnili zásoby dobrot v místním obchodě. Někteří poslali poslední pohledy, tak se můžete těšit:). Cestou zpět jsme se vykoupali v krásném velkém bazénu, který jsme měli celý pro sebe. Moc jsme si to užili, vůbec se nám nechtělo pryč. Sluníčko krásně svítilo a konečně také přestal foukat vítr. Potom jsme už pospíchali na večeři na špagety. To jsme si pochutnali! :)

Teď nás čeká turnaj v přehazované. Kdopak to asi vyhraje...:)

Čtvrtek 7.6.

Ve čtvrtek večer se udála překvapivá věc. Paní učitelku Kučerovou přijela vystřídat paní učitelka Štrbíková, kterou jsme nadšeně přivítali. Po odpoledním koupání a sportovním podvečerním programu jsem byli příjemně unavení, takže jsme rádi usnuli.

Ráno jsme se nasnídali a již v 9,15 jsme vyrazili na túru směr Žalý. Bez větších protestů jsme na 1 019 m vysokou hodu došli. Moc se nám tam líbilo. Nejen rozhledna a krásný výhled, ale i velký výběr nanuků. Do chalupy jsme po 12 km dorazili v 13,45, kde na nás čekali blbouni (tedy velké knedlíky plněné marmeládou). Po túře jsme byli vyhládlí, takže někteří z nás spořádali i 3 - 4 knedle. Nyní odpočíváme a těšíme se na další program. Čeká nás koupání, opékání buřtů a karneval.

Až na jednu bolavou nohu a pár zoubků (zoubková víla nás navštívila) jsme v dobré náladě i kondici.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Červen 2018 13:03
 

Odebírat novinky

Jméno
EmailZs a Ms Mikulovice 2011          Valid XHTML and CSS.