Škola je zapojena v těchto projektech:

Projekt (název, registrační číslo):

Šablony pro MŠ a ZŠ I

CZ.02.02.XX/00/22_002/0000790

VÝŠE PODPORY – 1 063 214,00 Kč

„Tento projekt je spolufinancován EU“.

Předpokládané datum zahájení projektu: 1. 9. 2022

Předpokládané datum ukončení projektu. 31. 8. 2024

Předpokládaná doba trvání (v měsících): 24

Projekt je zaměřen na jedno z/kombinaci následujících témat:

– Personální podpora

– Osobnostně sociální a profesní rozvoj pracovníků ve vzdělávání;

– Podpora inovativního vzdělávání dětí, žáků a účastníků zájmového vzdělávání

– Spolupráce s rodiči dětí, žáků, účastníků zájmového vzdělávání a veřejností

Strategie:

Cílem Operačního programu Jan Amos Komenský je podpora rozvoje otevřené a vzdělané společnosti založené na znalostech a dovednostech, rovných příležitostech a rozvíjející potenciál každého jednotlivce, která povede k růstu konkurenceschopnosti České republiky a zlepšení životních podmínek jejích obyvatel.

Cíl projektu:

Přispět k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny děti a žáky prostřednictvím podpůrných personálních pozic, vzdělávání pracovníků škol, vzájemného sdílení zkušeností, spolupráce a podpory zavádění inovativních metod výuky.

Vybrané aktivity:

Školní asistent ZŠ

Cílem této aktivity je poskytnout personální podporu – školního asistenta základním školám. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména žákům

Vzdělávání pracovníků ve vzdělávání ZŠ/MŠ

Cílem aktivity je podpořit profesní růst pracovníků ve vzdělávání ZŠ/MŠ (včetně ostatních pracovníků ve vzdělávání) pomocí dlouhodobého vzdělávání a průběžného sebevzdělávání.

Inovativní vzdělávání žáků/dětí v ZŠ/MŠ

Cílem aktivity je osobnostní a sociální rozvoj žáků ZŠ/MŠ a jejich podpora v rozvoji znalostí a dovedností s využitím inovativních forem výuky a vzdělávání prostřednictvím netradičních vzdělávacích metod a strategií, které vedou žáka k rozvoji kreativity, talentu a samostatnosti. Aktivita dále cílí na snižování předčasných odchodů ze vzdělávání.

Školní asistent MŠ

Cílem této aktivity je poskytnout personální podporu – školního asistenta mateřským školám. Aktivita umožňuje vyzkoušet a na určité období poskytnout větší podporu zejména dětem ohroženým školním neúspěchem, resp. dětem, u kterých je předpoklad, že budou ohroženy školním neúspěchem po jejich nástupu do základní školy.

Realizace investice 3.2.3 národního plánu obnovy

Investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19.

_____________________________________________________________________________________________

Zkvalitnění vzdělávání v ZŠ Mikulovice – Vybudování nové učebny ZŠ

CZ.06.2.67/0.0/0.0/16_066/0014978

Realizujeme projekt Zkvalitnění vzdělávání v ZŠ Mikulovice – Vybudování nové učebny ZŠ. Cílem projektu je prostřednictvím vybudování multifunkční učebny zkvalitnit vzdělávání v přírodních vědách v kombinaci s prací s digitálními technologiemi.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií ve výši 1,1 mil. Kč, vlastní zdroje obce činí 110 tisíc Kč.

Šablony III – ZŠ a MŠ Mikulovice, okres Pardubice, reg. č. CZ.02.3.X/0.0/0.0/20_080/0017233

Personální podpora – ZŠ a MŠ Mikulovice, okres Pardubice, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063/0009552

Personální podpora – Základní škola a Mateřská škola Mikulovice, okres Pardubice, reg. č. CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0002236

Tablety do škol – pomůcka pro pedagoga ve světě digitálního vzdělávání, reg. č. CZ.1.07/1.3.00/51.0002